PS Kemi tilastot kaudella 2015

ykkonen


Sarjataulukko

The latest football info here. Now loading info from the soccer data feed.

Pelaajatilastot

Voit järjestellä pelaajia klikkaamalla sarakkeen otsikkoa.

#PelaajaOMinMSVU
1Juhani Pennanen1311143011
2David Bitsindou2623171370
3Juho Saarinen168960020
4Felix Gustavsson2621063050
5Christian Eissele119507220
6Saku Kvist2622791350
7Tuomas Tyystälä167741100
8Washilly Tshibasu1510994132
9Billy Ions31278421610
10Aliu ”Kaby” Djalo2724263981
11Cornelius Stewart22178431640
12Daniel Kollar2017060010
13Janne Turpeenniemi2722590260
14Benjamin Thurling9650000
14Bangaly Kouyate160000
15Simon Thurling236420200
16Ville Moilanen91350300
17Arttu Pasanen000000
19Valtteri Vainionpää1260000
20Aleksi Räihä1310770030
21Juho-Teppo Berg185741000
22Sasa Jovovic22188413230
23Kalle Taimi3027270010
27Aatu Asikainen1310000
30Miguel Cid75330020
88Tuomo Könönen117822230
Pistemiehet Veikkauksen 1X2-kisassa
Billy Ions 24
Kaby 16
Cornelius Stewart 13
Sasa Jovovic 9
Saku Kvist 8
David Bitsindou 7
Washilly Tshibasu 6
Christian Eissele 5
Daniel Kollar 5
Kalle Taimi 4
Juhani Pennanen 3
Tuomas Tyystälä 3
Tuomo Könönen 2
Felix Gustavsson 1

Kotiotteluiden jälkeen yleisöäänestyksellä valittu ”Man of the Match – Ottelun kingi”
PS KEMI v HAKA Cornelius Stewart
PS KEMI v JJK Felix Gustavsson
PS KEMI v EIF Billy Ions
PS KEMI v FC Jazz Billy Ions
PS KEMI v MP Cornelius Stewart
PS KEMI v TPS Saku Kvist
PS KEMI v PK-35 Felix Gustavsson
PS KEMI v EIF Cornelius Stewart
PS KEMI v VIFK Christina Eissele
PS KEMI v HAKA David Bitsindou
PS KEMI v JJK Billy Ions
PS KEMI v AC Oulu David Bitsindou
PS KEMI v FC Jazz Billy Ions
KAUDEN ”KINGI” 2015 Billy Ions

Veljekset Rönkä Oy:n kotiotteluissa valitsemat voimapelaajat
Saku Kvist 14
Aliu ”Kaby” Djalo 12
Billy Ions 10
Felix Gustavsson 7
Daniel Kollar 7
David Bitsindou 6
Aleksi Räihä 6
Cornelius Stewart 5
Sasa Jovovic 4
Tuomo Könönen 3
Miguel Cid 2
Juhani Pennanen 1
Kalle Taimi 1